ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 11:06

Demir: "Siyasette bozuk üslupla prim devri bitti"

Demir: "Siyasette bozuk üslupla prim devri bitti"


Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir, siyasette üslubun olmazsa olmaz bir kavram olduğunu, üslup ne kadar düzgün olursa fiiliyata da o kadar doğru yansıdığını, bozuk üslupla pirim yapmaya çalışanların artık ülkede kredisinin kalmadığını söyledi.

    AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir, İlkadım ilçesi Unkapanı Caddesi'nde işyeri bulunan esnafı ziyaret etti. AK Parti İlkadım İlçe Başkanı İhsan Kurnaz, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Sebahattin Ak ve teşkilat üyelerinin eşlik ettiği milletvekili Demir, vatandaşlarla birebir görüşerek, hükümet çalışmaları hakkında bilgi verdi. Sorunları ve talepleri yerinde dinleyen Demir, vatandaşın her bir talebinin değerlendirilerek çözüm yolu arandığını kaydetti.

    Türkiye'nin kaybedecek vaktinin olmadığını, halkın tüm özlemlerinin giderilmesi için çalışıldığını ifade eden Demir, 10 yıl içinde büyük başarılar sağlandığını, gelecekte yeni özlemlerin oluşmaması ve halkın mutluluğu için büyük çaba harcandığını belirtti.

    Demir, güçlü Türkiye vurgusuyla, huzurun, barışın, refah düzenin en üst sevide olduğu, vatandaşın her türlü imkana ulaştığı, daha yaşanabilir bir ülke için çalışıldığını, çocukların geleceklerinin teminat altına alınması için gayret sarf edildiğini kaydetti. Demir, "10 yıla çok hizmetler sığdırıldı. Ülkemizin önündeki engeller bir bir ortadan kaldırılıyor. Ekonomide, sağlıkta, eğitimde devrim niteliğinde çalışmalar yapılıyor. Ülkemiz artık gücünü fark etti. Bu kolay olmadı, halkımız bunun farkında. Artık gerçekleri daha iyi anlıyor. Boş sözlere, uygulamalara itibar etmiyor, oyunlara dur diyor." dedi.

    Siyasette üslup konusuna vurgu yapan Demir, üslup konusunun siyasetin temel taşları arasında vazgeçilmez unsur olarak durduğunu, ülkenin üslup bozukluğu yüzünden çok çektiğinin altını çizdi.

    AK Parti'nin, siyasetinin, siyasetçisinin üslubunun doğru, samimi olduğuna dikkat çeken Demir açıklamasını şöyle sürdürdü: "O kadar hizmetin yanında üslupta, AK Parti ile anlam kazandı. Siyasette üslup olmazsa olmaz kavram. Üslup ne kadar düzgün olursa fiiliyata da o kadar doğru yansır. Geçmişte bu konu en rahatsız olunan hissiyatlardandı. Şimdi ise bunun devamını getirenler olmasına rağmen AK Parti'nin dik duruşu, uygulamaları artık eski düzenin olmadığını gösteriyor. Üslubu bozanlar hedef şaşırtıyor. AK Parti'nin hedefi ise belli, vatanı Türkiye ve milleti. Ondan başka düşüncesi yok. Bozuk üslupla pirim yapmaya çalışanların artık kredisi bu ülkede kalmadı. Halkımız doğru tercihi yaptığından emin. Bundan sonrasında da halkımızın takdiri AK Parti olacak. Üslubumuz da fiiliyatımız da doğru, samimi. Halkımız bize güveniyor."

    Demir, ülkenin birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu, fikirlerin konuşulduğu bir ülkenin daha güçleneceğini de sözlerine ekledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER