ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 17:27

Deliçay'da ıslah ve çevre düzenlemesi yapılıyor

Deliçayda ıslah ve çevre düzenlemesi yapılıyor


Kayseri Talas Belediyesi, Mehmet Şafak Yamaç Paraşütü İniş Alanı çevresindeki Deliçay'da ıslah düzenlemesi ve spor tesisi inşaatına başladı.

Ali Dağ Komando Caddesi üzerindeki alanda yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler veren Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım, bahar aylarında yağmur ve kar sularıyla dolan Deliçay'ın etrafına beton duvar yaparak taşkın olmasına engel olduklarını söyledi. Başkan Yıldırım, Deliçay'da kanal çalışmasının yanı sıra etrafında spor tesisi ve asfalt gibi çevre düzenlemelerini de yaptıklarını kaydetti. Başkan Yıldırım, "Ali Dağı Komando Caddesi üzerindeki Deliçay ve yamaç paraşütü iniş alanında başlattığımız çalışmalarla hem görsel olarak bir güzellik sağlıyor, hem de taşkın gibi olaylarla toprak erozyonunun önüne geçmiş oluyoruz." dedi.

Spor tesisi olarak yapılan çalışmaları anlatan Başkan Yıldırım, şunları ifade etti: "Mehmet Şafak Yaşam Parkı'nda yapımına başladığımız çalışmayla tribün ve altında soyunma odaları, duş, tuvalet ve lavabo gibi birtakım ünitelerin yer alacağı spor tesisi yapıyoruz. Burada yapılan çalışmalar bittiğinde dileyen vatandaşlarımızın daha rahat ve konforlu yürüyüş yapacakları alanla beraber, modern bir yamaç paraşütü iniş alanına kavuşmuş olacağız."

Başkan Yıldırım, bunların yanı sıra alanın etrafında düzenlemeye gittiklerini belirterek, "Buranın bağlantısını sağlayan bütün yollarda asfalt çalışması başlatarak ulaşımı rahat ve konforlu hale getiriyoruz." ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER