ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ağustos 2014 Pazar 16:17

Dehşet anları amatör kamerada

Dehşet anları amatör kamerada

Prof. Dr. Bingür Sönmez’in saldırının hemen ardından yaşanan panik, amatör kameralar tarafından görüntülendi.


Sarıkamış Şehitlerini Anma etkinliği için geldiği Kars’ın Sarıkamış ilçesinde eski Belediye Başkanı İlhan Özbilen ve yeğeni tarafından silahla yaralanan Prof. Dr. Bingür Sönmez’in saldırının hemen ardından yaşanan panik, amatör kameralar tarafından görüntülendi.

İddiaya göre, bugün saat 11.00 sıralarında Prof. Dr. Bingör Sönmez’e, beraberindeki heyet ile ilçe merkezinde gezerken daha önce aralarında anma etkinlikleri dolayısıyla anlaşmazlık bulunan Sarıkamış Belediye eski Başkanı İlhan Özbilen tarafından silahla ateş edildi. Grupta yer alan doktorlar tarafından ilk müdahalesi yol ortasında yapılan Prof. Dr. Sönmez kolundan ve ayağından yaralandı. Yaşanan panik grupta yer alan amatör kameralar tarafından görüntülendi.

Olaydan hemen sonra bölgeye intikal eden polis ekipleri olayın şüphelisi olan Sarıkamış eski Belediye Başkanı İlhan Özbilen ile yeğenini gözaltına aldı. Sarıkamış Devlet Hastanesinde ilk müdahalesi yapılan Sönmez, daha sonra Kafkas Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Kars Valisi Günay Özdemir, olayla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Şu anda olayın eski belediye başkanının yaptığı yönünde bilgiler var ve ifadesi alınıyor. Silah ve silahı kullanan kişi elimizde” dedi.

ERZURUM’DAN ÖZEL EKİP GİTTİ

Prof. Dr. Bingür Sönmez’in yakın arkadaşı olan Erzurum Atatürk Üniversitesi Rektörü Kalp ve Damar Cerrahı Prof. Dr. Hikmet Koçak’ın ameliyatta bulunmak üzere Kars’a gittiği öğrenildi.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER