ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2013 Cuma 14:15

Değişikliği öğrendiği an!

Değişikliği öğrendiği an!

Görevden alınan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, kabine değişikliğini önüne getirilen bilgi notundan öğrendi.


İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, kabine değişikliği sonucu görevinden alındığını, katıldığı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Ordu Valiliği arasında imzalanan 32 derslik okul töreninde korumasından öğrendi.

Kabine değişikliği Çankaya Köşkü'nden açıklandığı sırada; TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ile birlikte Ordu’da yapılacak 32 derslikli Anadolu Teknik, Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin protokolünün imza töreni için basının önüne çıkan Bakan Şahin, Hisarcıklıoğlu'nun ardından konuşmasını tamamlayıp imza törenine geçileceği sırada danışmanından bir bilgi notu aldı. Koruma müdürüne dönerek,' Doğru mu?' diye sorma ihtiyacı duyan Şahin, bir anlık bir duraksamanın ardından notu cebine koyarak programa kaldığı yerden devam etti.

Şahin törende yaptığı konuşmada “Bu ülkeye hizmet eden bu ülke insanına, gençliğine, sağlığına, eğitimine güvenliğine emek verip ter döken, yüreğini ve imkanını ortaya koyan herkese saygı duyuyoruz.” şeklinde konuştu. 

ORDULULAR ŞAŞKIN

Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı ve Ordu Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Akdeniz, İçişleri Bakanı Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin, Ordulu Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile her fırsatta Orduluların eniştesi olduğunu söyleyen Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın aynı anda görevden alınmasına şaşırdıklarını söyledi. Görevlerinden alınan üç bakanın koordineli çalışarak Ordu'ya son dönemde büyük yatımlar kazandırdığını, bu kabine değişikliğinin de en çok kendilerinin etkilediğini belirten Hüseyin Akdeniz, "Bu görev değişikliği biz Orduluları üzmüştür. Dolayısıyla kabinede bu kadar güçlü Ordu temsil edilirken, Ordu ivme kazanmışken sayın başbakanın takdiriyle bu bakanların görevden alınmasının üzüntüsünü yaşıyoruz. Üç bakanın koordineli çalışmasıyla Ordu'da havaalanı inşaatı başladı. Kültür ve turizm yatırımları, sağlık alanında çok ciddi yatırımlar oldu. Bu bakanlarımız kabinede kalmasıyla Ordu'nun çehresi daha çok değişecekti" dedi.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

İDRİS NAİM ŞAHİN: AYNI DÖNEMDEYİZ, DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dayısı Kemal Mutlu'nun cenazesi için Bakanlar Ankara'dan İstanbul'a geldi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile görevini bugün devredecek olan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin Atatürk Havalimanı'ndan Kasımpaşa'daki Büyük Piyale Paşa Camii'ne geçtiler.Bakan Şahin kabinede ki yeni döneme ilişkin sorulan bir soru üzerine " Aynı dönemdeyiz, değişen bir şey yok" dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER