ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mart 2013 Pazartesi 15:33

Dededen torunlarına kayak eğitimi


Bitlisli 73 yaşındaki Aydın Korukluoğlu, ilerleyen yaşına aldırış etmeden iki torununa kayak eğitimi veriyor.
    
Kent merkezindeki Çiftkaya Kayak Tesisi'nde torunları Ela (4) ve Sıla Korukluoğlu'na (6) kayak yapmayı öğreten Aydın Korukluoğlu'nu görenler, şaşkınlıklarını gizleyemiyor.
    
İlerleyen yaşına rağmen hafta içi her gün torunları ile kayak tesisine gelen Korukluoğlu, torunlarına kayak takımları üzerinde durmasını ve nasıl kaymaları gerektiğini tek tek gösteriyor.
    
''Kayak bizim ata sporumuz'' diyen Korukluoğlu, kayak sporunun kendisi için büyük bir tutku olduğunu ve bunu torunlarına aşılamak istediğini söyledi.
    
Korukluoğlu, 40 yılı aşkın süredir kayak yaptığını belirterek, küçük yaşlarda kayak takımı ve herhangi bir tesis olmadığı için kızaklarla kaydığını ifade etti.
    
Kendilerine sunulan imkanlarla torunlarına kayak eğitimi verdiğini anlatan Korukluoğlu, ''Torunlarımla boş zamanlarımızda kayak tesisine gelip onlara da kaymayı öğretiyorum. Kayak çok zevkli bir spor dalı. Yaşıtları daha yürümeyi beceremezken 4 yaşındaki torunumun kayak yaptığını görmek beni mutlu ediyor. Torunlarımın gelecekte çok iyi kayakçılar olacağına inanıyorum'' dedi.
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER