ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Aralık 2013 Perşembe 11:27

DEDAŞ’tan kaçak elektrik operasyonu

DEDAŞtan kaçak elektrik operasyonu

Kayıp kaçağın yüzde 60’ları aşkın olduğu Şanlıurfa’da Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi ekipleri, kaçak elektrik operasyonuna çıktı.


3 mahallede gece yapılan operasyonda yüzlerce konutun sayaçları kontrol edildi. Kaçak kullanıcılara yüklü miktarda ceza kesildi.

    DEDAŞ, Şanlıurfa’nın Direkli, Onikiler ve Eyübiye mahallelerinde eş zamanlı kaçak elektrik operasyonu düzenledi. Yaklaşık 100 kişilik ekibin katıldığı operasyonda, polis de eşlik etti.

Sayaçları tek tek kontrol eden DEDAŞ, kaçak kullanıcılara bin 500 ile 4 bin 500 lira arasında para cezası kesti.

Bazı tüketicilerin de elektrikleri kesildi. DEDAŞ ekipleri operasyon sırasında bazı konutların ise sayacının olmadığını tespit etti.

DEDAŞ yetkilileri, ayrıca hanelere eski saatlerin değiştirilmesi uyarısında bulundu.

DEDAŞ’ın düzenlediği kampanya kapsamında ay sonuna kadar sayaçların ücretsiz değiştirildiğini hatırlatan DEDAŞ yetkilileri, vatandaşın bu fırsattan yararlanmasını istedi.

    Kaçak elektrik kullandığı tespit edilenler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını da ifade eden DEDAŞ yetkilileri, vatandaşlara helal elektrik kullanması yönünde çağrıda bulundu. Öte yandan yetkililer operasyonların devam edeceğinin söyledi.

    DEDAŞ yetkilileri şu ifadelere yer verdi: "Kaçakları önlemek ve elektriklerin helal yoldan vatandaşlara ulaştırmak için çaba sarf ediyoruz.

Burada sayaçsız kullanım, kaçak kablo ve film gibi sayacın dönmesi engelleyecek şeklinde tüketimleri gördük. Fotoğrafları çektik. Emniyet ekipleri ile birlikte çalışmalara devam edeceğiz.

Benim buradan Şanlıurfa halkına söyleyeceğim elektrik tüketimini düzgün bir şekilde sayaçtan geçirerek helal bir şekilde kullanmalıdır.

Operasyonları düzenli olarak devam ettireceğiz. Kaçağın belini kıracağız. Kimse kaçak elektrik kullanmasın.

Çünkü kaçağın bahanesi olmaz." dedi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER