ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Kasım 2012 Salı 17:54

Davutoğlu'nun ziyareti saldırıları arttırdı


Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Arap Birliği Genel Sekreteri Nebil el-Arabi ve Arap Birliği ülkelerinin dışişleri bakanlarının Gazze ziyareti esnasında İsrail, saldırılarını yoğunlaştırdı.
    
İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırısında 6 Filistinli öldü, 3 kişi de yaralandı. Hamas'ın fırlattığı füzeler sonucu 5 İsrail askerin de yaralandığı bildirildi.
    
İsrail'in Gazze'deki es-Sabra semtine düzenlediği hava saldırısının ardından 6 Filistinlinin öldüğü, 3 kişinin de yaralandığı açıklandı.
    
İsrail'in Aşdot'taki bir alış-veriş merkezine düzenlediği bombalı saldırının bölgede maddi hasara sebebiyet verdiği bildirildi.
    
Öte yandan Hamas'ın, İsrail'in Eşkol ve Aşdot bölgelerine fırlattığı füzeler sonucu 5 İsraillinin yaralandığı kaydedildi.
    
     Halk okullara sığınmaya başladı
   
İsrail, Gazze'nin İsrail sınırındaki Beytlahiye, Cebaliye, Beyt Hanun mahallelerine uçaktan attıkları bildirilerle mahalle sakinlerini, evlerini boşaltmaları konusunda uyardı.
    
Gazze'nin iç kesimleri de dahil olmak üzere birçok aile, BM gözetimindeki okullara sığındı.
    
Öte yandan İsrail İkinci Kanalı'nın askeri kaynaklara dayandırdığı haberine göre, İsrail'in Gazze'nin kuzeyindeki mahalle sakinlerini uyarmasını ''muhtemel bir kara harekatının sinyali olarak'' değerlendiriliyor.
    
   

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER