ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 01:02

Davutoğlu'nun telefon diplomasisi


Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Brezilya Dışişleri Bakanı Antonio Patriota ile telefonda görüştü.

Edinilen bilgiye göre, Patriota'nın talebi üzerine gerçekleşen görüşmede Davutoğlu, Türkiye-Brezilya Yüksek Düzeyli İşbirliği Komisyonu'nun dördüncü toplantısı için önümüzdeki dönemde Brezilya'yı ziyaret edeceğini teyit etti.

Davutoğlu, İsveç Dışişleri Bakanı Carl Bildt için de uygun olması halinde Türkiye-Brezilya-İsveç Dışişleri Bakanları üçlü toplantılarının bir sonraki ayağının Brezilya'da yapılabileceğini belirtti.

Görüşmede Türkiye-Brezilya Karma Ekonomik Komisyonu'nun üçüncü toplantısının da tercihan mayıs ayında yapılması üzerinde duruldu ve bu çerçevede iki ülke ekonomik ilişkilerinin geliştirilmesine yönelik çeşitli hususlar ele alındı.

Bu kapsamda Türkiye ile MERCOSUR arasındaki serbest ticaret anlaşması müzakerelerine ilişkin görüş alışverişinde bulunulan görüşmede Davutoğlu, Brezilya'nın sürece yönelik desteğinin devamına verdikleri önemi vurguladı.

Görüşmede ayrıca Bakan Davutoğlu, muhatabının talebi üzerine, Suriye'ye ilişkin son gelişmeler ve bu çerçevede Roma'da yapılan son Suriye Halkının Dostları Grubu toplantısı hakkında bilgi aktardı.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER