ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Eylül 2014 Perşembe 16:00

Davutoğlu'nun, Maliye Bakanlığı Bilgilendirme Toplantısı sonrası açıklaması

Davutoğlundan önemli talimat

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Maliye Bakanlığı Bilgilendirme Toplantısı sonrası açıklama yaptı.


Başbakan Ahmet Davutoğlu, Maliye Bakanlığı Bilgilendirme Toplantısı sonrası açıklama yaptı. Açıklamadan satır başları:

Başbakan Davutoğlu: "Devletin elindeki sosyal tesisler, lojmanlar, konutlar ve en önemlisi bina ve taşıtlarla ilgili kapsamlı bir envanter çalışması talimatı verdim"

 "Personel ihtiyacından kaynaklanan artışın ülkenin ekonomik dengelerini sarsmaması, ayrıca personelin etkin kullanımı, niceliksel artışı değil, niteliksel katkısının göz önüne alınması lazım. Bunun için personel sisteminde de ciddi bir gözden geçirme hamlesine ihtiyaç var."

"Kiralamadan kaynaklanan ek maliyetlerin giderilmesi yönünde de çok ciddi, kapsamlı bir tedbir düşünüyoruz. Onu zamanla paylaşacağız. Taşıt kiralanmasından bina kiralanmasına kadar."

 "Kamusal alanda yapılabilecek reformlar için belli bir vergi düzeyini tutturmamız ve bunu adil, eşit bir şekilde uygulamamız lazım."

 "Önümüzdeki ekim ayı muhtemelen, ama en geç kasım ayında kayıt dışı ekonomiyle mücadele stratejimizi açıklayacağız. Yıl sonuna doğru da bütün bu çalışmaları tamamlayıp kamu emlaki ve kamuda yapılacak tasarrufla ilgili nihai bazı adımları atacağız."

 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER