SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Aralık 2014 Salı 19:03

Davutoğlu'ndan Fethullah Gülen açıklaması

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/m-1493368-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/m-1493368-622x360.jpg
Davutoğlundan Fethullah Gülen açıklaması

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile ÇAD Başkanı Kalzeube Payimi Duebet ortak basın toplantısı düzenledi.


Başbakan Davutoğlu'nun açıklamaları şöyle:

-Tamamıyla yargısal bir süreçtir. Bir şikayetle başlayan yargı süreci var.

-Dün başlayan yargı süreci insan hakları ihlali bakımından bir dönüm noktasıdır. Yürütülen süreç basın özgürlüğünü kısıtlayıcı bir faaliyet değildir. Suçların örtülmesi için basın özgürlüğü alanına çekilmektedir. Bu tamamıyla hukuki bir süreçtir, yapılması gereken ne ise yapılacaktır. Herkes yargı sürecine saygı gösterecek, hepimiz takip edeceğiz. Kimse hesap veremez konumda değildir. Basın özgürlüğü kısıtlanıyorsa ona da karşı geliriz.

-Yargı süreci sonuçlanmadan Avrupa Birliği'nden gelen açıklamalar hukuk devleti mantığıyla uzlaşabilir açıklamalar değildir.

-Fethullah Gülen'le ilgili de soruşturma neyi gerektiriyorsa yargı onu yapacaktır. Yargı içinde bir talep olursa kırmızı bülten gibi, hiçbir ayrım gözetmeden, ne gerekiyorsa o yapılır.

Ayrıntılar geliyor 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

İzmir'de kaçak sigara operasyonu

SONRAKİ HABER

1 günlük yas ilan edildi

YORUM YAZ
2 YORUM YAZILMIŞ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

  • - zar adam:20 Aralık 2014, Cumartesi 00:23

  • - Turkiyem Benim:16 Aralık 2014, Salı 19:54