ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ocak 2013 Perşembe 14:37

Davutoğlu Sırbistan'a gidecek


Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun Sırbistan'a gideceği açıklandı.
    
Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun, Sırbistan Dışişleri Bakanı Ivan Mrkiç-in davetine binaen, yarın Belgrad-a bir çalışma ziyareti gerçekleştireceği bildirildi.
    
Açıklamada ziyaretin, Sırbistan Cumhurbaşkanı Tomislav Nikoliç-in 4-5 Şubat'ta Türkiye'ye gerçekleştireceği resmi ziyaretin hazırlığı amacını da taşıdığı ifade edilirken, Davutoğlu'nun Mrkiç ile görüşmesine ilaveten, Cumhurbaşkanı Nikoliç ve Başbakan Daçiç tarafından kabul edileceği bildirildi.
    
Ziyareti sırasında, Sancak kökenli Boşnak hükümet üyelerinden Başbakan Yardımcısı, Ticaret, Telekomünikasyon ve Bilişim Bakanı Rasim Ljajiç ve Az Gelişmiş Bölgelerin Kalkındırılmasından Sorumlu Devlet Bakanı Süleyman Ugljanin ile de biraraya geleceği belirtilen Davutoğlu'nun, temaslarında iki ülke ilişkilerini ilgilendiren konular ile bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında görüş alışverişinde bulunacağı kaydedildi.
    
Dışişleri açıklamasında ayrıca, ziyaret sırasında ''Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Sırbistan Cumhuriyeti Hükümeti arasında diplomatik misyon ve konsolosluk mensuplarının aile bireylerinin kazanç getirici bir işte çalışmalarına olanak sağlayan anlaşma''nın her iki bakan tarafından imzalanmasının beklendiği belirtildi.
    
Açıklamada, Türkiye'nin, Balkanlar-da komşu olarak gördüğü ve barış ile istikrar için kilit öneme haiz olan Sırbistan ile ilişkilerine önem verdiği kaydedildi.
    
     

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER