ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Ağustos 2014 Perşembe 14:09

Davutoğlu "kritik toplantı" hakkında konuştu

Davutoğlu "kritik toplantı" hakkında konuştu

Ahmet Davutoğlu, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Orgeneral Hulusi Akar, Servet Yörük ve Hakan Fidan'la durum değerlendirmesi yapmak için bugün erken saatlerde yaptıkları dışişleri konutunda yaptıkları toplantı hakkında konuştu.


Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Irak'a insani yardım yapan tek ülkenin Türkiye olduğunu açıkladı ve Sincar dağlarına havadan malzeme yardımı yapıldığını açıkladı. NTV canlı yayınına katılan Dışişleri Bakanı Davutoğlu Oğuz Haksever’in sorularını cevapladı.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Servet Yörük ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'la durum değerlendirmesi yapmak için bugün erken saatlerde yaptıkları dışişleri konutunda yaptıkları toplantı hakkında da konuşan Davutoğlu şunları söyledi:

"Bu toplantıyı basının gündeminde olması gereken bir toplantı gibi görmedik. Bunu olağanüstü değil devlet kurumları arasındaki koordinasyon gereği bir toplantı olarak düşündük. Bunu Türkiye’nin olağanüstü bir gündemle bu toplantıların yapıldığı gibi düşünmemek lazım."

 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER