ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2014 Cuma 10:01

Davutoğlu Gazze için Katar'a Hareket Etti

Davutoğlu Gazze için Katara Hareket Etti

Ahmet Davutoğlu'nun Gazze temasları sürüyor. Fransa ziyaretini erteleyen Davutoğlu, mevkidaşıyla görüşmek üzere Katar'a hareket etti.


Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının durdurulması için Amerikalı, Fransız ve Katarlı mevkidaşlarıyla temaslarını sürdürüyor. Fransa ziyaretini erteleyen Davutoğlu, mevkidaşıyla görüşmek üzere Katar'a hareket etti.

"Davutoğlu'nun Gazze Temasları Sürüyor"

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Bakan Davutoğlu dün gece Gazze'deki gelişmelere ilişkin olarak ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Katar Dışişleri Bakanı Halid Bin Muhammed El-Atiyye ile ayrı ayrı birçok telefon görüşmesinin yanı sıra mevkidaşlarıyla telekonferans yoluyla üçlü görüşmeler de yaptı. Davutoğlu, bu görüşmelerde, Filistin'deki gösteriler nedeniyle ateşkesin bir an önce sağlanmasının öneminin giderek arttığına dikkati çekti.

Ayrıca Davutoğlu, Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius ve Filistinli taraflarla da telefon görüşmeleri yaptı.

Fransa ziyaretini erteleyerek ateşkes çabalarına katkıda bulunmak üzere Katar'a gitme kararı alan Davutoğlu, Katar'da ateşkes yönündeki çabaların devam ettirilerek sonuç alınmasına çalışacak. 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER