ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Ağustos 2013 Çarşamba 23:37

Davutoğlu, Boğaziçi Üniversitesi’ni kazanan ikizleri kutladı

Davutoğlu, Boğaziçi Üniversitesini kazanan ikizleri kutladı


Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’’nü kazanan Konyalı ikiz kız kardeş Feyza ve Zeynep Köseoğlu’nu tebrik etti. Meram Fen Lisesi ve Sabah Dershanesi öğrencileri olan ikiz kardeş Feyza ve Zeynep Köseoğlu, Davutoğlu’na anasınıfından beri hep aynı sınıfta okuduklarını ve üniversiteyi de beraber okuyacaklarını söyledi.

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Van’a atanan Konya Valisi Aydın Nezih Doğan onuruna Dedeman Otel’de iftar yemeği verdi. Davutoğlu, iftar programının ardından otelin lobisinde Boğaziçi Üniversitesi’ni kazanan ikiz kız kardeş Feyza ve Zeynep Köseoğlu’nu başarılarından dolayı kutladı. İkiz kız kardeşlerle sohbet eden Davutoğlu, “Uluslararası İlişkiler camiasına iki tane profesör geliyor. Konya’ya böyle bir başarı getirdiniz, sizi tebrik ediyorum” dedi. Davutoğlu, ikiz kardeşlere meslek hayatına başladıklarında aralarında iş bölümü yapmaları tavsiyesinde bulundu.

İkiz kardeşlerden Zeynep de Dışişleri Bakanı Davutoğlu’na “Çocukluğumuzdan beri hep sizi dinliyoruz, sizin gibi ülkemize faydalı olmak istediğimiz için Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bölümü’nü tercih ettik” dedi. Kısa süren sohbetin ardından Bakan Davutoğlu ikiz kardeşlerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER