ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 21:45

Darülaceze sakinleri Dolmabahçe Sarayı’nı gezdi


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Darülaceze Müessese Müdürlüğü sakinleri otuz birinci Osmanlı Padişahı Sultan Abdülmecid’in 1856 yılında yaptırdığı Dolmabahçe Sarayı’nı gezdi.

Darülaceze sakinlerinin ilk defa gerçekleştirdiği Dolmabahçe gezisi yaklaşık bir saatte tamamlandı. Rehber eşliğinde gerçekleşen gezide sakinler; birçoğunun altmış yaş üzeri olduklarını bu yaşa kadar İstanbul’da olup da bu muhteşem mekânları görmediklerini, kendilerine bu fırsatı ve imkânı sağlayan başbakanımız ve bakanımız olmak üzere müessese müdürüne ve emeği geçenlere teşekkürlerini dile getirdiler.

Darülaceze Müessese Müdürü Nevzat Bayhan, toplumsal bilincin oluşmasının ve gelişmesinin bireylerin ortak değerlerini iyi tanımasından geçtiğini söyledi. Kültürümüzü tanıdığımızda geleceğimizi daha iyi inşa edeceğimizi vurgulayan Bayhan, "Sayın Başbakanımızın liderliğindeki ülkemizde sosyal sorumluluğun bir devlet politikası haline gelmesiyle, Sayın Bakanımızın şefkatli himayelerinde aile yapısının daha da güçlendiğini, sakinlerin tarihi ve kültürel öğelerimize ilgi ile yaklaştıklarını dolayısıyla ülkemizin paha biçilmez tarihî mekânlarına gezilerinin devam edecek." dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER