ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Şubat 2013 Cuma 14:13

Darbe Komisyonu Başkanı, Malatya'da


TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu Başkanı Nimet Baş, Malatya'nın darbelerin hazırlığındaki zihinsel, psikolojik altyapının, toplumsal mühendislik uygulamasının pilot ili olduğunu belirterek, ''Bütün bunlara rağmen, birbirine, değerlerine bağlı, inançlı bir toplum Malatya. Bütün bu sınavlardan da çok başarıyla çıkmış'' dedi.
     Malatya Belediyesi'nce düzenlenen ''28 Şubat Süreci ve Malatya'' konulu konferansa katılmak üzere kente gelen Baş, Aktif Kadınlar Derneği'ni (AKAD) ziyaret etti.
     Dernek Başkanı Mine Karaca ve üyelerden dernek faaliyetlerine ilişkin bilgi alan Baş, Türkiye'de kadınların örgütlenmesinin ve güçlü bir şekilde seslerini duyurmalarının önemine dikkati çekti. Çok yakın bir zamana kadar kadın sorunlarının belli kadınların meselesi olarak algılandığını belirten Baş, artık Türkiye'nin her yerinde bilinç düzeyi yüksek, meslek sahibi ve başkalarının şanslarını, kaderlerini değiştirmeye çalışan güçlü, inançlı ve inandıkları şeyleri başaran kadınlar bulunduğunu vurguladı. AKAD'ın da böyle kadınlardan oluşan bir dernek olduğunu söyleyen Baş, kendisini ağırladığı için dernek üyelerine teşekkür etti.
     Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Baş, Darbe Komisyonu'nun raporunu tamamlamasının ardından ilk kez bir ili ziyaret ettiğini ve bunun anlamlı olduğunu dile getirerek, şöyle konuştu:
     ''1978 yılında Malatya Belediye Başkanı Hamit Fendoğlu'nun suikastıyla başlayan ve pek çok olayda pilot olarak seçilmiş, terörize edilmiş bir bölgedir. Bir şekilde kozmik odalarda üretilen, Türk toplumunu birbirine düşman eden, hem de bunları yaparken resmi ideoloji, milli birlik ve beraberlik adına yüzlerce yıldır aynı topraklarda inşa etmeye çalıştığımız barışı ve huzuru zedeleyen meselelerde Malatya çok öncelikli ve özellikli ele alınmış. Dolayısıyla belli çatışmaların körüklenmesine elverişli hale getirilmiş ve buradan çıkan hadiselerle darbelere zemin hazırlanmış. Yani darbelerin hazırlığındaki zihinsel, psikolojik altyapının, toplumsal mühendislik uygulamasının pilot ili olmuş Malatya. Bütün bunlara rağmen, birbirine, değerlerine bağlı, inançlı bir toplum Malatya. Bütün bu sınavlardan da çok başarıyla çıkmış. Ben de bu toplantının burada başlamasından çok memnunum.''
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER