ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2013 Cuma 15:24

Danıştay’a dava açıldı


Türkiye Sağlık ve Sosyal Hizmet Kolu Kamu Görevlileri Sendikası (Türk Sağlık-Sen), 14 Şubat’ta yayınlanan ek ödeme yönetmeliğinde yer alan bazı düzenlemelerin iptali için Danıştay’a dava açtı.

    Türk Sağlık-Sen tarafından Danıştay’a açılan davada uyarma, kınama, aylıktan kesme gibi disiplin cezası alanlara belli bir süre ek ödeme yapılmamasına yönelik düzenlenmenin iptali istendi. Söz konusu düzenleme ile disiplin suçu olan çalışanlara bir ceza daha verildiği belirtilerek bu yetkinin idareye tanınmadığına dikkat çekildi. Ayrıca açılan davada 'birim performans katsayı' ifadesi ile bölümlerdeki eksikliklerin personelin performası çevresinde değerlendirilmesinin hakkaniyete aykırı olduğu belirtildi.

    Davada riskli birimlere (ameliyathane, yoğun bakım vb.) kısa süreli hizmet veren sağlık çalışanlarına hizmet verdikleri sürelerde, riskli birimler katsayısı üzerinden ek ödeme yapılmasını engelleyen düzenlemenin, kanuni kesintiler kısmında ek ödemelerden gelir vergisi alınmasını düzenleyen hükmün, mesai içi çalışılmayan günlerin belirlenmesinde hastane yöneticisinin onayı ile ilgili düzenlenmenin iptali istendi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER