ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ocak 2013 Çarşamba 21:29

"Danıştay kararıyla asfalt parası alınmayacak"

"Danıştay kararıyla asfalt parası alınmayacak"


Balıkesir Belediye Başkanı İsmail Ok, Danıştay 1. Dairesi tarafından alınan kararla vatandaşlardan asfalt parası alınmayacağını söyledi. Kararın oybirliğiyle alındığını ve Türkiye'ye örnek teşkil edeceğini belirten Ok, "Bu kararla birlikte yaklaşık beş yıldır Balıkesir gündemini meşgul eden konu hukuken de bitmiş oldu." dedi.

Başkan Ok, Danıştay kararının dün akşam ellerine ulaştığını belirterek, konuyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Meclis salonundaki toplantıya Başkan yardımcıları Yusuf Özenç, Tuna Aktürk ve Ali Öztozlu ile belediye meclisi üyeleri katıldı. Kararı okuyan İsmail Ok, "Beni lime lime etseler de hücrelerde çürütseler de Balıkesir halkından asfalt parası almayacağımı defalarca söyledim. Bedeli ister ölüm, ister hapis, isterse de işkence olsun asla asfalt parası almayacağımı daha önce söyledim. Benim yanımda biten bu olay, Danıştay'ın verdiği kararla hukuken de bitmiş oldu. Basınımızın büyük çoğunluğu olayları sağduyuyla yansıtırken bir iki gazete, "İsmail Ok'un hırsı yüzünden diğer arkadaşları da yanacak." şeklinde manşetler atmıştı. Daha önce İçişleri Bakanlığı yargılanmamıza müsaade etmedi ancak daha sonra izin verdi. Danıştay'ın kararıyla İsmail Ok, Tuna Aktürk, Yusuf Özenç, Sefer Atak, Mehmet Daşman ve Mehmet Gülenç için soruşturma izni verilmesine ilişkin kısım da kaldırıldı." şeklinde konuştu.

Toplantıda Eskişehir Belediyesi'ne yönelik operasyona da değinen Başkan İsmail Ok, Türkiye'de soruşturma açılan ve AK Partili olmayan belediyeleri gösteren haritayı örnek gösterdi. İki ayrı harita gösteren Ok, "Dünyada böyle bir tesadüf var mıdır? Sizin demokrasi, insan hakları ve hukuk anlayışınızı sevsinler. Buna rağmen bu memlekette her kurum ve kuruluşta helâl süt emmiş vatan evlatları var. Bütün baskılara rağmen direniyorlar, hakkı, hukuku ve adaleti hakim kılmaya çalışıyorlar. Bütün kalbimle Eskişehir halkının iradesine yapılan baskını nefretle kınıyorum." dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER