ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Temmuz 2013 Salı 12:17

Danışma Bürosu, vatandaşı rahatlattı

Danışma Bürosu, vatandaşı rahatlattı


Trabzon Valiliği’nde, vatandaşların işlerini daha hızlı ve sağlıklı yürütebilmeleri için bir süre önce kurulan Danışma Bürosu, vatandaşın işini kolaylaştırıyor. Valilik bünyesinde oluşturulan danışma bürosunda görevlendirilen memur, herhangi bir konuda sıkıntı yaşayan vatandaşa yardımcı olarak işini daha rahat görmesini sağlıyor.

    Vali Recep Kızılcık, amaçlarının vatandaşın hizmete erişmesinde kolaylık sağlamak olduğunu belirterek, “Bu düşünceden hareketle valiliğimizin ikinci katında bir büro oluşturduk. Bu sayede artık vatandaşımız orada görevlendirilen memur arkadaşımıza danışarak işini kolaylıkla halledebiliyor. Bu uygulama vatandaşımızın işini kolaylaştırdığı gibi çalışan personelinde gereksiz meşgul edilmesini önlemiş oldu.” dedi.

    Uygulamadan memnun kalan vatandaşlar ise “Çok yerinde bir uygulama oldu. Valilikle ilgili bir sıkıntımız olduğunda kime ve nereye gideceğimizi düşünüyorduk. Kurulan bu büro ile artık işimizi çok daha kolay ve hızlı yapabiliyoruz. Amaç vatandaşın işini kolaylaştırmaksa maksat hasıl oldu.” görüşlerini dile getirdi. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER