ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Mayıs 2013 Cuma 11:17

Damadını bıçaklayan kayınpedere adli kontrol kararı


Eskişehir’de bir kayınpeder, herhangi bir işte çalışmadığı için kendisini uyarıp tartıştığı damadını çıkan kavgada sırtından bıçakla yaraladı. Emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen kayınpederin tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına ve adli kontrol altında tutulmasına karar verildi. Öfkeli kayınpeder oturduğu yere en yakın karakola giderek imza verecek.

Olay, Emek Mahallesi Sevda Sokak'ta A.A. ile damadı N.Y. arasında yaşandı. İddiaya göre, kayınpeder A.A. uzun süredir bir işte çalışmayan damadı N.Y.'yi uyararak tavsiyelerde bulundu. Bu görüşme esnasında tartışma çıktı. Tartışma bir süre sonra taraflar arasında kavgaya dönüştü. Öfkesine hakim olamayan kayınpeder A.A. bıçakla damadı N.Y.'yi sırtından yaraladı. Ağır yaralanan damat N.Y., çağrılan 112 Acil Servis Ekipleri tarafından Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan damat N.Y.'nin hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

Olay sonrası damat N.Y. hastanede tedavi altına alındı. Olayı gerçekleştiren kayınpeder A.A. ise suç aleti bıçak ile gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen kayınpeder, nöbetçi mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Ancak öfkeli kayınpeder hakkında adli kontrol kararı çıkarıldı. Buna göre kayınpeder A.A., evinin yakınındaki polis karakoluna düzenli olarak giderek imza verecek. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER