ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Ocak 2014 Cuma 17:31

Dalyan plajı Avrupa'nın en iyisi seçildi


Dalyan plajı, müşteri memnuniyetlerini belirleyen etkili seyahat sitelerinden Hollanda merkezli Zoover'in düzenlediği ve en iyi plajların belirlendiği yarışmada Avrupa'nın en iyisi seçildi.
Zoover'in müşterilerinin oylarıyla belirlenen sonuca göre Side plajı üçüncülüğü elde etti. Ayrıca ilk onda altı Türk plajı yer alma başarısı gösterdi.
Yaklaşık 50 bin kişinin katıldığı oylamada Antalya plajı dördüncü, İçmeler plajı beşinci, Belek plajı yedinci ve Alanya plajı dokuzuncu sırayı aldı.
Birincilik ödülünü alan Lahey Kültür ve Tanıtma Müşaviri Enis Tataroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sonucun gurur verici olduğunu söyledi. Türkiye'nin bu alanda Yunanistan, İspanya ve Portekiz gibi ülkeleri geride bırakarak dereceye girmesinin önemli olduğuna işaret eden Tataroğlu, ödülün Türk turizmine katkı sağlayacağına inandığını dile getirdi.
Türkiye'nin Akdeniz çanağındaki en iyi plajlara sahip olduğunu vurgulayan Tataroğlu, şöyle konuştu:
"Bu ödül bir anlamda bunu ispatı aslında. Çok gururlu ve mutluyuz. Dalyan, birinci seçildiği gibi ilk onda altı plajımızın yer alması da oldukça önemli. Ben bu ödülün turistlerin ülkemize yönelik ilgilerini olumlu yönde etkileyeceğine inanıyorum."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER