ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Şubat 2014 Salı 15:27

Dalgıç motoruyla fabrikadan 2 ton zeytinyağı çaldılar


Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Zeytinli beldesinde ilginç bir hırsızlık yaşandı. Küçükcami Mahallesi, Kadir Eşen Caddesi'ndeki Menekşe Zeytinyağı Fabrikası'nın sahibi İhsan Menekşe, sabah işyerine gittiğinde 650–700 kiloluk yağ banknotlarının yerinde olmadığını gördü. Yerdeki yağ izlerini takip eden Menekşe, arka çıkıştan 70 metre ileriye kadar gittiğini farketti. Jandarmaya haber veren Menekşe, 2 tondan fazla zeytinyağının gece çalındığını belirterek şikayetçi oldu

İhsan Menekşe’nin iddiasına göre zanlılar, dalgıç motoru ve 70 metrelik hortumla zeytinyağını dışarıya çıkardı ve 50 kiloluk bidonlarla tarlanın içinden taşıyarak kamyonete yükledi. Gece üç saatten fazla uğraşan zanlılar, hem fabrikada hem de taşıdıkları güzergâhta yağları yerlere döktü. Şikayet üzerine jandarma ekiplerinin ve Menekşe’nin yaptığı çalışmalar neticesinde çevre işyerlerinden elde edilen güvenlik kameraları kayıtlarında, fabrikadan çalınan zeytinyağlarının, Edremit’te bir işyerinin bodrumunda boşaltıldığı anlaşıldı. Olayla ilgili üç kişi gözaltına alındı. Mahkemeye çıkarılan zanlılardan ikisi tutuklanarak Burhaniye Cezaevi'ne gönderildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Fabrika sahibi İhsan Menekşe, olanları şöyle anlattı: "Sabah işyerine geldiğimde, üç yağ banknotunun yerinde olmadığını gördüm; 650-700 kilo yağ alıyor bunlar. 1’lik, 2’lik hazır yağlar vardı, onları da kolileriyle almışlar. Dalgıç motorla, 60-70 metrelik hortumla hem de yemeklik zeytinyağlarını dışarıya çekip 50 kiloluk bidonlara dolduruyorlar. 100-150 metre taşıyıp kamyonete yüklüyorlar. İşyerinden kesim motoruyla dalgıç motorunu ve LCD televizyonu, uzaktan kumandasıyla beraber almışlar. Benim savcılardan isteğim, yapılan hırsızlıkta zanlıların hepsinin yakalanması ve gereğinin yapılması. Biz jandarmaya ve savcılarımıza güveniyoruz."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER