ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2017 Salı 12:38

Daha önce de hesap ödemeden kaçmışlar

Daha önce de hesap ödemeden kaçmışlar

İspanya'da bir restoranda izdiham çıkararak hesabı ödemeden kaçan 120 kişilik grubun daha önce de bir başka restorandan aynı yöntemle kaçtığı ortaya çıktı


İspanya'da geçen hafta bir restoranda yemek yedikten sonra 2 bin avroluk hesabı ödemeden aynı anda kaçan 120 kişilik grubun daha önce de bir başka restorandan aynı şekilde hesap ödemeden kaçtığı ortaya çıktı.

Geçen hafta yerel basında konuyla ilgili haberleri gören Ponferrada kenti yakınlarındaki "El Rincon de Pepin" adlı restoranın sahibi, kendisininkine 10 kilometre mesafede bulunan diğer restoranda meydana gelen aynı olayla daha önce karşılaştığını söyledi.

Restoranına gelen 160 kişilik bir grupla düğün kutlaması için anlaştıklarını ve kendisine bin avro kapora verildiğini aktaran Laura Arias, grubun 10 bin avroluk yiyecek ve içecek hesabını ödemeden kaçtığını belirtti.

Arias, "Grup 160 kişiydi ve 5 dakika içinde aniden hepsi birden ortadan kayboldu." dedi.

Arias, gruptakilerin haberlere konu olan aynı kişiler olduğuna dair şüphesinin bulunmadığını ifade ederek "Kamera görüntülerinden bunu teyit edebiliriz." diye konuştu.

İspanyol polisinin iki restoranda hesap ödemeden kaçan kişileri aradığı, çetenin iki liderinin kimliğinin belirlendiği bildirildi.

İspanya basınında geçen hafta yer alan haberlerde, Leon şehrinde iki çocuk için düzenlenen vaftiz yemeğine katılan 120 kişinin yemek yedikten sonra liderlerinin işaretiyle izdiham çıkararak hep birlikte hesabı ödemeden kaçtığı belirtilmişti.

Bulgaristan kökenli oldukları belirtilen kişilerin yemek sonrasında tatlı ikram edilene kadar normal davrandığı, "El Carmen" adlı restoranın çalışanlarının çocuklar için hazırlanan pastayı almak için mutfağa gittiği sırada 2 bin avroluk hesabı ödememek için hep birlikte restorandan kaçtığı kaydedilmişti.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER