ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 18:52

Cumhuriyet yaşıtları doğum gününde bir araya geldi


Eskişehir'de valiliğin organizesinde, 90 yaş ve üzeri olan 75 Eskişehirli Cumhuriyet'in 90'ıncı yılında bir araya geldi. Cumhuriyet yaşıtı 75 Eskişehirli için sembolik doğum günü kutlaması yapıldı. 75 kişiye hatıra madalyası takdim edildi.

Eskişehir Valiliği, 90. yaşını dolduran 75 Eskişehirli ile yakınlarını Cumhuriyet'in 90'ıncı yıl dönümünde yemekte bir araya getirdi. Yemeğe, Vali Güngör Azim Tuna ve eşi Pervin Tuna ile AK Parti Eskişehir Milletvekili Ülker Can, İl Emniyet Müdürü Mustafa Şahin de katıldı. Yemekte, özel olarak hazırlanan ve 90 yaşındaki vatandaşların duygularını paylaştığı ve lise öğrencileri tarafından çekilen film de ilk kez yayınlandı. Etkinlikte şiir okuyan Makbule Taşdemir alkışlandı. Taşdemir'in 75 yıl önce ezberlediği şiiri okuması davetlilere duygulu anlar yaşattı. Cumhuriyet yaşıtları ise sembolik doğum gününde keyifli anlar geçirdi. Ayrıca Cumhuriyet yaşıtları bir araya geldikleri sembolik doğum gününde birbirleriyle sohbet etme fırsatı buldu.

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, böyle anlamlı bir günde Cumhuriyet yaşıtlarını bir araya getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Vali Tuna, "Bu heyecanla sevincimizi nasıl paylaşabiliriz ümidiyle Cumhuriyetimizin 90'ıncı yılında 90 yaşında olan, Cumhuriyet'le aynı yılda doğmuş olan vatandaşlarımız için sembolik bir doğum günü yapmayı planladık. Onların şahsında Cumhuriyetimizin doğuşunu kutluyoruz. Yine onlara baktığımızda Cumhuriyet'in bir asra yakın tarihini ve getirdiği güzellikleri görüyoruz." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER