ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 22:49

Cumhuriyet pastasını kadınlar kesti


Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, Palandöken dağındaki Xanadu Otel'de Cumhuriyet Bayramı sebebiyle resepsiyon verdi. Kokteyl, Cumhuriyet pastasını protokol eşlerinin kesmesiyle son buldu.

Cumhuriyet Bayramı Erzurum'da coşkulu kutlamalarla devam etti. Akşam saatlerinde Aziziye ve Mecidiye tabyalarında havai fişek gösterisi gerçekleştirildi. Vali Ahmet Altıparmak ve eşi Özden Altıparmak protokole kokteyl verdi. Kokteyle katılımın önceki yıllara göre oldukça fazla olması dikkat çekti. Kızılay başkanı ve eski gazetecilerden Mithat Turgutcan'a şehre katkıları ve şehrin tanıtımına yaptığı desteklerden dolayı onur ödülüne layık görüldü. Vali Ahmet Altıparmak, Turgutcan'a plaket ve beraatini verdi. Altıparmak, Cumhuriyet Bayramlarının yıl dönümünde şehre katkı sunanların onur ödülü ile taltif edileceğini ifade etti.

Kokteyl daha sonra Cumhuriyet pastasının kesilmesiyle son buldu. Pastayı, Özden Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler'in eşi Ayşegül Küçükler, 9. Kolordu Komutanı Korgeneral Kenan Başoğlu'nun eşi Perihan Başoğlu ve Emniyet Müdürü Halit Turgut Yıldız'ın eşi Sevilay Yıldız birlikte alkışlar eşliğinde kesti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER