ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2014 Çarşamba 12:39

Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına yağış engeli

Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına yağış engeli

Edirne’de elverişsiz hava nedeniyle dışarıda kutlanamayan Cumhuriyet Bayramı Mimar Sinan Kapalı Spor Salonu’nda kutlandı.


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında dün anıta çelenkler konuldu.

Bayram etkinliklerinin yapılacak bulvar üzerinde hazırlıklar günler öncesinden başladı. Protokol tribünleri kuruldu. Resmi geçişin yapılacağı güzergahlar üzerinde tüm hazırlıklar tamamlandı. Ancak bayram gününde etkili olan yağış nedeniyle Talatpaşa Bulvarı üzerindeki törenler iptal edildi. Bunun üzerine resmi geçiş yapacak ekiplerin önemli bir bölümü dağıtıldı. Askeri ve zırhlı birlikler kışlalarına döndü. Az sayıdaki ekiple Mimar Sinan Kapalı Spor Salonu’na geçildi.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hidayet Arı, Belediye Başkanı Recep Gürkan, burada törene katılanların bayramını kutladı. Protokolün yerini almasıyla tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Öğrencilerin şiir okumasından sonra Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Resim, kompozisyon ve şiir dalında derece alan öğrencilere ödülleri verildi. Tören, askeri ve öğrencilerin resmi geçişi ile sona erdi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER