ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 11:47

Cumhurbaşkanı Gül'ün Portekiz ziyareti


Portekiz'in Ankara Büyükelçisi Jorge Cabral, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 5-8 Mayıs'ta ülkesine gerçekleştireceği ziyarete ilişkin, "En üst düzeyde çok önemli bir devlet ziyareti. Çok uzun zamandır bu ziyaretin gerçekleşmesini bekliyorduk" dedi.
     Büyükelçi Cabral, AA muhabirine, Cumhurbaşkanı Gül ve eşi Hayrünnisa Gül'ün Portekiz Cumhurbaşkanı Anibal Cavaco Silva'nın davetine icabet etmek üzere 5-8 Mayıs'ta Portekiz Cumhuriyeti'ne yapacağı devlet ziyaretini değerlendirdi.
     Gül'e ziyareti sırasında kendisinin de eşlik edeceğini bildiren Cabral, şunları söyledi:
     "En üst düzeyde, çok önemli bir devlet ziyareti. Çok uzun zamandır, bu ziyaretin gerçekleşmesini bekliyorduk. Bunun gerçekleşmesi açısından da çok mutluyuz. İkili ilişkilerin bir devamı olarak da çok önemli. Büyükelçi olarak Türkiye'ye geleli bir sene oldu ama bu süre içinde Türkiye'de Portekiz Dışişleri Bakanı'nı, bunu takiben Ekonomi Bakanı'nı, onu da takiben Sayın Başbakan'ı burada ağırladık. Görüldüğü gibi iki ülke ilişkileri istediğimiz gibi yükselişte."
    
     -Başbakanların ziyaretleri yıl sonunda-
    
     Cabral, Türkiye ile Portekiz arasındaki ikili ilişkilerin devamında aralık ayından itibaren Başbakanlar düzeyinde görüşmeler yapılacağını belirtti.
     Her iki ülkenin Başbakanının ziyaret programlarıyla ilgili çalışmaların sürdüğüne değinen Cabral, "Bütün bu ikili ilişkilerden büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu ziyaretlerle iki ülke arasındaki ilişkiler her alanda daha ileri gidecektir" dedi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER