ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2012 Salı 12:20

Cumhurbaşkanı Gül'den İnönü mesajı

Cumhurbaşkanı Gülden İnönü mesajı


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İkinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün milli mücadelenin zaferle sonuçlanmasında, Cumhuriyetin temellerinin atılmasında ve Türkiye'nin gelişmesinde ve kalkınmasında mühim bir rol oynadığını belirtti.
    
Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre Cumhurbaşkanı Gül, İkinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün vefatı dolayısıyla mesaj yayımladı.
    
Gül, mesajında İsmet İnönü'nün Türkiye Cumhuriyeti'nin İkinci Cumhurbaşkanı, Atatürk'ün dava ve silah arkadaşı olduğunu anımsatarak, büyük bir kumandan, seçkin bir devlet ve siyaset adamı olarak önemli görevler üstlendiğini ve Türkiye'ye değerli hizmetlerde bulunduğunu belirtti.
    
İnönü'nün, milli mücadelenin zaferle sonuçlanmasında, Cumhuriyetin temellerinin atılmasında ve Türkiye'nin gelişmesinde ve kalkınmasında mühim bir rol oynadığına mesajında dikkati çeken Gül, Türk milletinin İnönü'yü ülkenin modernleşme sürecindeki katkılarının yanı sıra askeri ve diplomatik başarılarıyla da daima saygı ve şükranla yad edeceğini ifade etti.
    
Gül, İnönü'yü ebediyete intikalinin 39. yıl dönümünde rahmetle andığını, yakınlarına da bir kez daha başsağlığı dileklerini ilettiğini kaydetti.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER