ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Haziran 2014 Salı 14:29

Cumhurbaşkanı Gül, Tekirdağ'da

Cumhurbaşkanı Gül, Tekirdağda

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti.


İl ziyaretleri kapsamında Tekirdağ'da bulunan Gül, Valilik ziyaretinin ardından yürüyerek belediye binasına geldi.
Yürüyüş sırasında kendisine sevgi gösterisinde bulunanları selamlayan Gül, vatandaşlarla tokalaştı ve sohbet etti.
Ziyarette, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, şehrin fiziki sınırları hakkında bilgi verdi.

Gül, Tekirdağ'ın kısa bir süre önce büyükşehir belediyesi olduğuna işaret ederek, böylece belediye başkanının sorumluluğunda sadece vilayet merkezinin değil, şehir merkezi kadar büyük olan ilçelerin de bulunduğunu söyledi.
İllerde sadece valileri değil, belediye başkanlarını da ziyaret ettiğini dile getiren Gül, belediye başkanlarının valilerden farklı olarak şehirde doğan, büyüyen, eşi dostu akrabası orada olan insanlar olduğunu ifade etti.

"Şehirlerin esas emaneti belediye başkanlarına aittir. Şehri uzun vadede yaşanabilir yapmak da yaşanamaz hale getirmek de belediye başkanlarının politikalarıyla ilgilidir" diyen Gül, özellikle sanayi ve tarım şehri Tekirdağ'da planlamayı iyi yapmak gerektiğini vurguladı.

Gül, iyi planlamaların yapılmaması halinde imar kargaşası ve trafik sorunlarının ortaya çıkacağını kaydederek, şehri daha cazip hale getirmenin, daha yaşanılabilir kılmanın belediye başkanlarının gelecekle ilgili vizyonlarına bağlı olduğunun altını çizdi.

Cumhurbaşkanı Gül, Belediye Başkanı Albayrak'tan yerel birimlerle iyi koordineli olunması, ekibini profesyonel ve teknik kişilerden seçmesini talep etti.
Daha sonra basına kapalı devam eden ziyarette, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da yer aldı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER