ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 21:01

Cumhurbaşkanı Gül: Siz Allah için verdikçe, O da size verecek


Kayseri’de bir hayırsever tarafından yaptırılan okulun açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “Siz Allah için verdikçe, O da size verecek.” dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, hayırsever Osman Ulubaş tarafından yaptırılan Osman Ulubaş Anadolu Lisesi açılış törenine katıldı. Gül, burada yaptığı konuşmada, hayırsever Ulubaş ailesini tebrik etti. Hayır işlerinde Ulubaş’ın eşinin arkasında olduğunu söyleyen Gül, “Aileniz arkanızda olmasa siz de bu kadar gönül rahatlığıyla hayır yapamazdınız. Onlar da teşvik ediyor. Eliniz ve gönlünüz de açık. Siz Allah için verdikçe O da size verecektir. Bunun bilincinde olduğunuz için bütün bunlar oluyor.” diye konuştu.

Kayseri’ye her gelişinde gördükleriyle gurur duyduğunu anlatan Gül, şöyle devam etti: “İlkokuldan, liseden üniversiteye kadar ‘ya bunlar devletin işi, zaten vergimizi veriyoruz’ diyebilirsiniz. Başkaları böyle söylüyor. Hiç itiraz da edemiyoruz. Ama siz bir taraftan vergilerinizi veriyorsunuz, ondan sonra bir de gönlünüzden geçiyor okul, hastane, üniversite ve aş evleri yaptırıyorsunuz. Böyle bir ille gurur duyulur. Onun için hepinize müteşekkirim. Şükran duygularımı ifade ediyorum.”

Cumhurbaşkanı Gül, hizmete giren okulda hem ailelerine hem vatana, millete hizmet edecek çok güzel insanlar yetişeceğini ifade etti.

Hayırsever Osman Ulubaş da okul yapılırken başından geçen bir anısını anlattı. İnşaat sırasında merdivenden düştüğünü ve başından yaralandığını aktaran Ulubaş, “İnşaallah bu okulumuzdan nice Abdullah Güller yetişecek.” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki de Kayseri’nin hayırseverliğiyle övündüklerini söyledi. Her insanın, doğduğu yeri sevdiğini beliren Özhaseki, “Biz de memleketimizi seviyoruz ama içi de boş değil. Burası hem sanayi, hem ticaret şehri. Ama en güzel özelliğimiz ise hayırseverliğimiz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Abdullah Gül, hayırsever Ulubaş ve diğer protokol, okulun açılış kurdelesini birlikte kesti. Cumhurbaşkanı Gül, 720 öğrenci kapasiteli 24 derslikli okulu da gezdi. Gül, okul öğretmenleriyle hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra okuldan ayrıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER