ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Şubat 2013 Salı 22:57

Cumhurbaşkanı Gül Mısır'da


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 12. İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesi'ne katılmak ve resmi temaslarda bulunmak üzere TSİ 17.50'de Kahire havalimanına geldi.

Mısır'a gelen Cumhurbaşkanı Gül'ü, Kahire Havalimanı'nda, Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, resmi törenle karşıladı. Gül'ü, karşılayanlar arasında Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin Kahire Büyükelçisi Hüseyin Avni Botsalı ve Büyükelçilik görevlileri de yeraldı.

İki cumhurbaşkanının havalimanındaki görüşmesinde, Mursi, Mısır'a Hüsnü Mübarek'in devrilmesinin ardından ikinci ziyareti yaptığını hatırlatırken, Gül, "Kahire en çok geldiğim başkentlerinden birisi" şeklinde konuştu.

Gül'ün Mısır ziyareti sebebiyle havalimanından zirvenin yapılacağı otele kadarki yol boyunca bilbordlara, Abdulllah Gül'ün posteri ve Türkçe olarak "Sayın Cumhurbaşkanımız Mısır'ı hoş geldiniz" afişleri asıldı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yarın İİT İslam ülkeleri liderler toplantısında bir konuşma yaparak, zirveye katılan devlet başkanları ile ikili görüşmelerde bulunacak.

Gül, perşembe günü ise, Mısır Cumhurbaşkanı Mursi ile görüşerek, ortak basın toplantısı düzenleyecek. 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER