ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2013 Pazartesi 16:01

Cumhurbaşkanı Gül, İsveç'e gidecek


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İsveç Kralı Carl XVI. Gustaf'ın davetine icabetle 11-13 Mart 2013 tarihlerinde İsveç'e bir devlet ziyareti gerçekleştirecek.
    
Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Gül, İsveç Kralı Carl XVI. Gustaf'ın davetine icabetle eşi Hayrünnisa Gül ile 11-13 Mart 2013 tarihlerinde İsveç'e bir devlet ziyareti gerçekleştirecek. Bu ziyaret, yılda iki devlet ziyareti kabul eden İsveç'e aynı zamanda Türkiye'den Devlet Başkanı düzeyindeki ilk resmi ziyaret olacak. Cumhurbaşkanı Gül ile eşi Hayrünnisa Gül, Stockholm'de Kraliyet Sarayı'nda misafir edilecek.
    
Cumhurbaşkanı Gül'ün ziyaretinin, Kral Carl XVI. Gustaf'ın Türkiye'ye gelen ilk İsveç Devlet Başkanı sıfatıyla 29 Mayıs-2 Haziran 2006 tarihleri arasında yaptığı ziyaretin de iadesi mahiyetini taşıdığına işaret edilen açıklamada, ''Bu tarihi ziyaretle Türkiye ile İsveç arasındaki köklü ilişkiler ve işbirliği tüm boyutlarıyla gözden geçirilerek taçlandırılmış olacaktır'' değerlendirilmesi yapıldı.
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER