ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 12:01

Cumhurbaşkanı Gül, halkı selamladı


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Her ne kadar Karadeniz Sahil Yolu kestirmeden illeri birbirine bağladıysa da tabii ki gönülleri birbirinden kopartmıyor" dedi.
Artvin'e gitmek üzere Rize'den ayrılan Gül, Çayeli ilçesi girişinde ellerinde Türk bayraklarıyla bekleyen vatandaşları selamladı.
İlçenin Eskipazar mevkisindeki Doğal Yaşam Müzesi'ni gezen Gül, buradan Pazar ilçesine geçerek yol kenarında kendisini bekleyen vatandaşları selamladı.
Ardından Ardeşen ilçesine giden Gül, kendisini bekleyen kalabalık grubu selamlayarak, Ardeşen Hükümet Konağı önünde vatandaşlara hitap etti.
Gül, burada yaptığı konuşmada, bu bölgeye Cumhurbaşkanı olarak ilk defa geldiğini belirterek, "Daha önce milletvekili olduğum, hükümetlerde olduğum dönemlerde geldim" ifadelerini kullandı.
Rize'den Artvin'e geçerken Ardeşen'e uğramamanın olmayacağını ifade eden Gül, "Her ne kadar Karadeniz Sahil Yolu kestirmeden illeri birbirine bağladıysa da tabii ki gönülleri birbirinden kopartmıyor. Buralar Türkiye'nin en güzel yerleri, yemyeşil yerler. Buraların eminim ki sizler de kıymetini biliyorsunuz. Buralar sadece gelip görüp gitmek için değil, buralada günlerce kalsam doyulamayacak güzellikler var. Tabii sizlerin sıcaklığı, muhabbeti, bu güzelliklere ayrı güzellikler katıyor" diye konuştu.
Gül, daha sonra Artvin'in Arhavi ilçesine geçti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER