ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2014 Salı 12:06

Cumhurbaşkanı Gül, boyama kitabına konu oldu

Cumhurbaşkanı Gül, boyama kitabına konu oldu


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kayseri’de, araştırmacı-yazar İrfan Birol tarafından hazırlanan çocuk boyama kitabına konu oldu.
Mazaka Yayıncılık tarafından basılan 80 sayfalık kitapta; Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün portresi, boyanacak çizgi resimler arasında yer alıyor.

Tamamen Kayseri kimliğini ön plana çıkaran kitap çocukların yaşadıkları şehri çok daha iyi tanımalarını sağlayacak özellikleri sahip. Kitapta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den Mimar Sinan’a, Erciyes’ten Sultansazlığı’na, Kayseri Kalesi’nden Yamula Barajı’na, Harikalar Diyarı’ndan Hunat Camii’ne kadar Kayseri’nin değerlerine ait resimler boyanmış ve boyanmamış halleriyle bulunuyor. Kitapta şehrin tanınması gereken değerleriyle ilgili bilgiler de yer alıyor. Üstelik bu bilgiler hem Türkçe hem de İngilizce olarak kitapta anlatılıyor.

Kitabı hazırlayan araştırmacı-yazar İrfan Birol, çocuk eğitimi ve gelişiminde mekan, insan ve doğa sevgisinin vazgeçilmez bir yeri olduğunu belirterek, “Hayatı ve insanları sevmek, toplumla uyumlu bir yaşam sürdürebilmek, çevreyi ve doğayı tanımak ve sevmekle mümkündür” dedi. Bundan hareketle çocuklar için hazırladıkları kitabın sadece bir boyama kitabı olmadığını dile getiren Birol, “Bu kitap onlara tarihi, doğası ve kültürü ile yaşadıkları kenti tanıtmak ve sevdirmek, renk uyumu ve seçme yeteneği kazandırmak amacı ile hazırlanmıştır. Bu kitap aynı zamanda bugünün çocukları için saklanması gereken bir anı kitabı da olacaktır.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER