ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 15:41

Cumhurbaşkanı Gül, ayakkabısını boyattı


 Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kayseri Hunat Camii’nde Cuma Namazı kıldıktan sonra esnaf ziyaretinde bulundu ve vatandaşlarla sohbet etti. Gül’e, esnaf ziyaretinde tatlı ve ayran ikram edildi. Gül, bir ayakkabı boyacısına da ayakkabısını boyattı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kayseri ziyareti çerçevesinde Valilik programı sonrasında Hunat Camii’ne geçerek burada vatandaşlarla birlikte Cuma namazı kıldı. Namaz çıkışında cenaze namazlarına katılan Gül, vatandaşlara başsağlığı dileklerinde bulundu.

AYAKKABI BOYACISINA 100 LİRA VERDİ

Gül, daha sonra Hunat Medresesi yanında bulunan ayakkabı boyacılığı yapan esnafı ziyaret ederek bir süre sohbet etti. Gül, bu sırada Mehmet Bozkurt isimli bir ayakkabı boyacısının sandalyesine oturarak ayakkabısını boyattı. Bozkurt ile sohbet eden Gül, Mehmet Bozkurt’a, ayakkabı boyama karşılığında 100 lira verdi. Gül, sandığının zarar gördüğünü söyleyen bir ayakkabı boyacısını da kırmayarak sandalyesine oturdu ve sohbet etti. Bu esnafa da ayakkabı boyatlmamasına rağmen 100 lira verdi.

Sivas Caddesi üzerinde bulunan esnafı da ziyaret eden Gül’e burada tatlı ve ayran ikramında bulunuldu. Gül, kendisine yapılan ikramları geri çevirmedi. Gül, Müftülük binası ziyaretinden sonra diğer programları için Sümer Kampüsü'ne geçti.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER