ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 13:46

Cumhurbaşkanı Gül, Artvin'e geldi


 Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Bütün Türkiye'yi gezdiğimde hep tavsiyem herkesin birbirine sevgi, saygı içerisinde olması, birbirinin fikrini, düşüncesini saygıyla dinlemesi" dedi.
Çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Rize'den Artvin'e hareket eden Gül, Arhavi ilçe merkezinde vatandaşlara hitap etti.
Gül, bütün Karadeniz sahillerinin cennet gibi yerler olduğunu belirterek, "Buraların kıymetini hepimizin bilmesi gerekir. Ben Kayseri'de doğan, büyüyen biri olarak yeşilin ne olduğunu buraları görünce anlıyorum. Bizim oralarda 3 tane ağaç görsek 'buralar ne kadar yeşilmiş' deriz. Siz ise cennet gibi yerde yaşıyorsunuz" diye konuştu.
Herkesin kendi toprağının, ilinin kıymetini bilmesi gerektiğini ifade eden Gül, şunları söyledi:
"Hep karşılıklı sevgi, saygı içinde olunacak ki böyle güzel yerlerin de tadı olsun. Bütün Türkiye'yi gezdiğimde hep tavsiyem, herkesin birbirine sevgi, saygı içerisinde olması, birbirinin fikrini, düşüncesini saygıyla dinlemesi. Günü geldiğinde tabii ki demokratik tercihlerini yapar. Çok şükür memleketimizin her tarafı gelişiyor. Daha önce buralardan Artvin'e giderken saatler geçiyordu. Şimdi ise ulaşım çok rahat."
Borçka ilçesine de geçen Gül, Emniyet Caddesi'nde kendisini bekleyen kalabalık grupla selamlaştı.
Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra Artvin'e geldi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER