ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 21:55

Cumhurbaşkanı Gül, Ardahan’dan ayrıldı.


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ardahan’daki programının son kısmında şehrin sivil toplum kuruluşları (STK) ve siyasi temsilcileriyle bir araya geldi. Gül, toplantı sonrası askeri helikopterle Ardahan’dan ayrıldı.

Burada STK temsilcilerine hitap eden Gül, Ardahan’ın sınır şehri olmasının bir dezavantaj olmadığını ifade ederek, “Aksine sınırlarımızdaki bütün şehirlerimiz bizim gözümüzde çok önemlidir.” dedi. Ardahan’ın Türkiye’nin en yüksek şehirlerinden olmasının kendisine çok sayıda tabiat güzelliğini de getirdiğini aktardı. İleride bu tabiat değerlerinin turizm açısında değer kazanacağını sözlerine ekledi.

Şehirler ilgili yapılması gereken çok şey olduğunu dile getiren Gül, yollar ve tünellerle ilgili çalışmaların devam ettiğini ifade etti. Serhat şehirlerinin komşu ülkelerle iyi ilişkiler kurmasının yolunun gümrük kapılarından geçtiğinin altını çizen Gül, “Çıldır-Aktaş Kapısı açılmak üzere, bütün eksikliklerinin tamamlanması için 2 milyon lira ödenek ayrıldı.” dedi. Cumhurbaşkanı Gül, bu sayede Azerbaycan ile Türkiye’nin daha da yakınlaşacağını sözlerine ekledi. Ardahan’ın kısa süre sonra çevresiyle daha fazla etkileşim halinde olacak bir il haline geldiğini belirten Gül, “Bunlar ekonomik hareketleri de canlandırılacaktır.” şeklinde konuştu.

Gül, toplumda farklı görüşlerin olabileceğini ancak, ülke ve memleket için ortak noktada buluşulması gerektiğini söyledi.
Ticaret ve Gümrük Bakanı Hayati Yazıcı ise sınır kapılarının açılmasının ekonomik kapasiteye bağlı olduğunu aktardı. Küreselleşmeyle birlikte Ticaret ve Gümrük Bakanlığı’nın insanların, iş adamı ve sanatçıların hayatını kolaylaştırdığını dile getirdi. Tüketici hakları konusunda duyarlılığa ihtiyaç olduğunu ifade eden Yazıcı, tüketici haklarının korunması için yeni bir yasa hazırlandığını bunun da kısa bir süre sonra yürürlüğe gireceğini söyledi. Yazıcı tüketici haklarının korunmasıyla kalitenin de artacağını sözlerine ekledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER