ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ocak 2013 Salı 15:51

Cumhurbaşkanı Gül, Afyon’a geliyor

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bir dizi temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere Afyonkarahisar’a geliyor


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bir dizi temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere Afyonkarahisar’a geliyor.

Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Gül’ün 10 Ocak 2013 günü saat 10.30’da Afyonkarahisar Askeri Havalimanı'na iniş yaptıktan sonra ilk olarak valiliği ziyaret edeceğini söyledi. Burada kendisinin karşılanarak Afyonkarahisar'ın genel sorunları ve gelişimi konusunda brifing verileceğini kaydeden Balkanlıoğlu, belediyeye ziyaretinin ardından yemeğe geçileceğini anlattı. Garnizon ve üniversite temaslarının ardından, Gül'ün İscehisar ilçesinde bir mermer fabrikasının ziyaret edeceğini ifade eden Balkanlıoğlu, akşam da Korel Termal Otel’de işadamlarıyla yemekli bir toplantı yapacağını dile getirdi.

Cumhurbaşkanının Afyonkarahisar’a gelmesinin önemli olduğunu ifade eden Balkanlıoğlu, "Milletimizin birliğini ve Cumhuriyetimizi temsil eden önemli bir makamdır. Cumhurbaşkanımızın onuruna ve şerefine layık bir karşılama ve memnun bir şekilde ayrılması bizlerin ve tüm Afyonkarahisarlıların görevi olmalı. Bu nedenle halkımızın rağbet edeceğini umuyorum. Valiliğe girişinde halkı selamlayacak. Gerektiğinde onlara hitabedecek." dedi.

Balkanlıoğlu, Afyonkarsahisar’ın Cumhuriyet tarihi açısından önemli bir kent olduğuna, Kurtuluş savaşının kazanıldığı Cumhuriyetin kurulduğu topraklar olduğuna dikkat çekti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER