ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Eylül 2014 Pazartesi 23:10

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar dönüşü konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar dönüşü konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar ziyaretii sonrasında gündemin öne çıkan konularıyla ilgili açıklamalarda bulundu.


Müslüman Kardeşler'lerle ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'ye gelme talepleri olursa inceler bakarız. Bir engel yoksa kolaylık gösteririz" dedi.

İŞİD'den petrol alındığı iddiası için ise Erdoğan, "Çirkin yalan adice bir ifade" diye konuştu.

ABD basınındaki Türkiye İddiaları konusunda ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, "ABD Basını Yalan asparagas haberde çok mahir.." ifadelerini kullandı.

Erdoğan "ABD basını kötü niyetli.. Art niyetli" dedi.

ABD ile İlişkiler için "Stratejik Ortaklık devam ediyor.. Diğer haberler uydurma" diyen Erdoğan,  Irak ve Suriye'ye Tampon Bölge İddiası için ise "TSK çalışıyor..Önümüze getirecekler.. Gerekirse karar vereceğiz" diye konuştu.

İŞİD'in elindeki rehineler için "Temaslarla çözme gayretindeyiz" diyen Erdoğan,  İŞİD'e karşı koalisyon konusunda ise "İnsani boyutta her desteği veririz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bankasya'nın durumu için ise "BDDK kararını vermeli aksi takdirde sorumlu olur. "Bankacılık kuralları var.. Taşıma suyla değirmen dönmez" dedi.

Kredi derecelendirme kuruluşları için "Türkiye ekonomisinde hiçbir risk yok.  Bunlar ekonomik değil siyasi açıklamar" diyen Erdoğan,  "gerekirse Fitch ve Moodys'le ilişkileri keseriz" dedi.

"Çözüm süreci konusunda tahrike kapılmamak, soğukkanlı olmak lazım. "

(CNNTURK)

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER