ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2013 Cuma 15:52

Cuma vaazında sigaranın zararlarını anlattı

Cuma vaazında sigaranın zararlarını anlattı


Sakarya Devlet Hastanesi eski başhekimi Opr. Dr. Cevdet İzmirli, cuma vaazında kürsüye çıkıp alkol ve sigaranın zararlarını cemaate anlattı. İzmirli, 32 yıllık bir hekim olarak anlattıklarını ilgiyle dinlenmesinden fevkalade memnun kaldığını söyledi.

Muradiye Camii İmam Hatibi Hasan Akkaya, bugünkü Cuma vaazında alkol ve sigaranın zararlarını ele aldıklarını söyledi. Konunun manevi yönden sakıncalarını kendilerinin anlattığını, ancak tıbbi yönünü ne kadar anlatsalar da yeterli olmayacağını belirten Akkaya, “Dernek yönetimimizle görüştük. Cuma vaazında alkol ve sigaranın tıbbi zararlarını bir doktorun anlatmasının cemaat için faydalı olacağını düşündük. Bizde Opr. Dr. Cevdet İzmirli’ye gittik ve cuma vaazında alkol ve sigaranın zararlarını cemaate anlatmasını istedik. Sağolsun hocamız , bizi kırmadı geldi. Gördüğüm kadarıyla cemaat çok memnun oldu. Ben de çok memnun oldum. İnşallah cemaatimizde faydalandı. Hocama geldiği için teşekkür ederim. “ diye konuştu.

"İLK KEZ CAMİDE CEMAATE HİTAP ETTİM"

Opr.Dr. Cevdet İzmirli ise, 32 yıllık bir hekim olarak teklifi memnuniyetle kabul ettiğini kaydederek şöyle konuştu: " Cemaatin ilgiyle dinlediğini ve çok mutlu olduğunu gördüm. Bu uygulama yıllar önce başlaması lazımdı. Eskiden köylerde imam vardı, öğretmen vardı, muhtar vardı. Oranın kalkınmasını ve gelişmesini sağlamak için. Bugün neden olmasın. Böyle doktor, imam insanları bilgilendirmemiz, ülkemizi kalkındırmamız gerekir. Hem sağlık konusunda, hem sosyal konularda. Belki bu, gayretin bir başlangıcı olur.” şeklinde konuştu.

CEMAAT UYGULAMADAN MEMNUN KALDI

Bu arada cemaatte uygulamadan memnun kaldı. Cami Cemaatinden Ahmet Konuk, uygulamanın çok faydalı olduğunu belirterek, “Sigarayı içtik, şimdi acısını çekiyoruz. Keşke bunları daha önceden duysaydık.” ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER