ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 22:24

Cuma namazı sonrasında dua edildi


Muş merkeze bağlı Suluca köyünde, çözüm sürecinin olumlu sonuçlanması için cuma namazı sonrasında dua edildi.

Köy imamı Musa Özcan, duada, anaların ağlamaması için başlatılan sürecin başarıyla sonuçlanmasını diledi. Köy muhtarı Nusrettin Akpolat, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Sürece herkesin katkıda bulunmasını istiyoruz. Artık analar ağlamasın. Kimse gözyaşı dökmesin. Kimsenin evladının cenazesi gelmesin. Biz bunu istiyoruz ve sürece her türlü desteği vermeye de hazırız" ifadesini kullandı.

Muş ve Civarı Tütün Kooperatifi Başkanı Şehmuz Solgun ise artık kalıcı barışın sağlanması gerektiğini söyledi.

Van, Bitlis, Muş ve Hakkari'yi kapsayan Doğu Anadolu Kalkınma Birliği'nin de başkanlığı görevini yürüten Solgun, sürece herkesin destek vermesi gerektiğini belirterek, "Bugün köylülerimle bir araya gelerek, süreci konuşmak istedim. Onlar da benim gibi insanların kardeşçe yaşamasından yana. Barış olursa ilimizin, bölgemizin ve ülkemizin ekonomisi gelişerek büyüyecek. Böylelikle Türkiye, bölgede ekonomik gücü en büyük ülkeler arasında yer alacak" diye konuştu.

Solgun, son aylarda ülkede şehit haberlerinin gelmediğini, herkesin yüzünün güldüğünü ifade ederek, "Bunun kalıcı olması için köyümüzde barış için dualar ettik. Bunu sürdüreceğiz. Bu, umarım bölgeye ve ülkeye örnek olur" dedi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER