ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 14:04

Çubuk'ta Çocuk Oyunları Şenliği


Çubuk Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında ‘Geçmişten Geleceğe Çocuk Oyunları Şenliği’ düzenledi.

Ankara’nın Çubuk ilçesinde ilki düzenlenen etkinlik anaokulları ve ilköğretim okullarının katılımıyla Atatürk Parkında kutlandı. İlçe halkının yoğun ilgi gösterdiği şenlikte çocuklar için yarışmalar, oyunlar, animasyonlar, kukla gösterileri ve boyama gibi çeşitli etkinlikler yapıldı. Yakar top, halat çekme, çember çevirme, felek (topaç) çevirme, mendil kapmaca ve ip atlama gibi oyunlar oynayarak doyasıya eğlenen çocuklara ve etkinliğe katılan vatandaşlara ücretsiz mısır ve pamuk şekeri dağıtıldı. Etkinlik kapsamında konuşan Belediye Başkanı Lokman Özden, etkinliğin amacını ‘çocukların kültürel ve bireysel gelişimlerini desteklemek, sosyal becerilerini kuvvetlendirmek ve eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamak’ şeklinde açıkladı.

Organizasyon çalışmalarında belediye ile ortak çalışan Anadolu Kültür ve Sanat Değerlerini Anlama Derneği (AKSAD) Başkan Yardımcısı Sanem Arıkan, İstanbul’da, Mersin’de ve yurtdışında benzer etkinlikler yaptıklarını Ankara’da ilk defa Çubuk ilçesinde böyle bir şenlik düzenlediklerini belirterek amaçlarının ‘Anadolu’da var olan kültür ve sanatsal değerleri anlama ve anlatmaya çalışmak’ olduğunun altını çizdi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER