ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 16:35

Çubuk Belediyesi, Çanakkale gezisi düzenliyor


Çanakkale ruhunun yerinde görülüp anlaşılması için bir dizi faaliyet başlatan Ankara'nın Çubuk Belediyesi, ilçedeki tüm dernek başkanları ve eşlerine Çanakkale gezisi düzenledi.

Çanakkale gezisine ilçedeki dernek başkanları ve eşlerinden oluşan 80 kişilik kafile uğurlandı. Törende konuşan Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, şehitler diyarı Çanakkale’yi gördüklerinde şu günlerde yaşanan çatışmaların hiçbir anlamı olmadığının görüleceğini söyledi.

Tarihi ve milli ruhu sahip çıkılması gereken bu dönemde ilçede yaşayan vatandaşlarımızın bir kısmını Çanakkale’ye götüreceklerini ifade eden Başkan Özden, tarihinden ders almayanların geleceğe yön veremeyeceklerini kaydederek, "Gazi ve şehitlerimiz, vatanımızın varlık ve bağımsızlığının milli sembolüdür. Milli değerlerimiz açısından Çanakkale’nin ayrı bir yeri var. Bu savaşı topla tüfekle kazanmadık, savaşı kazanmamızı sağlayan en önemli etkenlerin başında birlik ve beraberliğimizin yanında manevi bir güce sahip olunmasıdır. Aslında yaklaşık 252 bin şehidimizin olduğu o mekanları görünce şu gün yaşadığımız çatışmaların hiçbir anlamı olmadığını görürsünüz. Çanakkale gezisi, aynı zamanda ecdada saygı gezisidir. Gördüklerinizi gelir, buradaki arkadaşlarınıza, dernek üyelerinize ve evlatlarınıza anlatırsanız, onlar da oraları görmek adına heyecanlanır." diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER