ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 14:15

Çözüm süreciyle saklı cennetler ortaya çıktı


Çözüm sürecinin başlamasının ardından Güneydoğu'da, daha önce sivillerin gidemediği doğal güzellikler ortaya çıktı. Yeşil dağlarda yer alan şelaleler, mağaralardan fışkıran buz gibi kaynak suları, yeşil vadilerden akan bembeyaz köpüren küçük dereler adeta bir cennet bahçesini andırıyor.

Sivillerin, yıllarca yakınından bile geçemediği saklı cennetler, son günlerde doğa gezginlerinin uğrak yeri oldu. Silahların susması ve çözüm sürecinin başlamasıyla birlikte, piknikçiler buradaki otantik ortamı gezme, görme fırsatı buldu. Yıllarca sivillerin girmediği Batman kırsalında bulunan Tımok bölgesini gezen Batman Kültür Sanat Derneği Fotoğraf Kulübü üyeleri, buradaki doğal şelale ve yemyeşil vadideki güzellikleri keşfetmeye çalıştı.

Doğaseverler, bu alanlara 30-40 yıldan beri sivillerin giremediğini belirterek, "Bu vadilere 30-40 yıldır siviller giremiyordu. Son derece tehlikeli ve sarp geçidin içi inanılmaz güzel. Her yer şelale ve çiçek tarlası gibi, inanılmaz sarp bir yapısı var ve güzellikler birbirini takip ediyor. Her bölgesi farklı güzellik barındırdığı için tam bir saklı cennet. Şimdi barış süreci geldi ve her şey daha güzel oldu, mutluyuz." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER