ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mayıs 2013 Pazar 17:49

Çözüm sürecine 'Biz Birlikte Türkiye'yiz' projesi


Türkiye çözüm sürecinde gelinen noktayı tartışırken Bolu'dan sevindirici bir haber geldi. İmralı süreci ile başlayan ve terör örgütü kadrolarının sınır dışına çıkma kararı almasının ardından gelişen çözüm sürecini olumlu yönde etkileyecek bir proje hayata geçirildi. 'Biz Birlikte Türkiye'yiz' projesi kapsamında Muşlu üniversite öğrencileri Bolulu gençlerle 3 günlük kamp yapacak.

    Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan AK Parti Bolu İl Gençlik Kolları Başkanı Taha Furkan Sönmezel, "Asırlardır bizim mayamız olan kardeşliği Bolu'da pekiştirmek maksadıyla Muş ilinden kardeşlerimizi ilimize davet ettik. Bizi kırmayıp davete icabet ettiler. Şu an Atatük Orman Parkı'nda programımıza başladık. Ardından Tokat-ı Hayrettin Türbesi'ne ziyarete gideceğiz. Sonrasında Abant'ta piknik yapacağız. Göynük'te Akşemsettin Hazretleri Türbesi'ni ziyaret edeceğiz. Gölcük gezisiyle programımız son bulacak. Kardeşliğimizin pekişmesi açısından güzel bir program olmasını diliyorum. Kur'an-ı Kerim'de, 'Müslümanlar ancak kardeştir' ayeti var. Biz bu amaçla yola çıktık. Bu süreçte de beraber olduğumuzu bir olduğumuzu birlikte Türkiye olduğumuzu AK Parti olarak kanıtlayacağız ve süreci inşallah kazasız belasız atlatacağız." dedi

    Muş'tan gelen gençler adına konuşan Özal Bingöl ise şu ifadeleri kaydetti: " Doğu illerindeki üniversitelerde okuyan Muşlu arkadaşlarımızla birlikte Bolu'ya geldik. Biz birlikte Türkiye'yiz demek için geldik. Kardeşliğimizi pekiştirmek amacıyla buradayız. Bu programla umarım barış sürecine katkı sunabiliriz. Sonuçları hayırlı olur inşallah."

    Daha sonra gençler sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER