ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 21:34

Çözüm süreci


Akil İnsanlar Heyeti Doğu Anadolu Grubu Başkanı Can Paker, "Türkiye halkı, Türkiye'nin ekonomisinin bu sürecin sonunda bambaşka bir noktaya geleceğinin farkında. Herhalde, barış süreci çok daha kolay olacak" dedi.
     Heyet üyeleriyle Tunceli'de ziyaretlere başlayan Paker, konakladıkları otelin önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Tunceli'de halkın büyük kesiminin barışı istediğini ve bunu çok bilinçli şekilde dile getirdiğini söyledi.
     Bölge halkının hem ekonomik hem de sosyal açıdan barışı istediğini belirten Paker, "Türk halkı, olaya hem duygusal hem de kendi geleceği açısından ekonomik bakıyor. Yani Türkiye halkı, Türkiye'nin ekonomisinin bu sürecinin sonunda bambaşka bir noktaya geleceğinin farkında. Herhalde, barış süreci çok daha kolay olacak" diye konuştu.
     Kentte 1 Mayıs kutlamalarının yapıldığı alana indiğini dile getiren Paker, 1 Mayıs'ın coşkuyla kutlandığını ifade etti.
     Alanda herkesin barışla ilgili konuştuğunu aktaran Paker, işçi ve emekçilerin gününde bile barışın konuşulmasının çok önemli olduğunu söyledi.
     Bu arada, heyet üyeleri, bazı partiler ve sivil toplum kuruluşlarınca 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Kışla Meydanı'nda düzenlenen kutlamalara katıldı.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER