ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 21:28

Çorum'un siluetini değiştiriyor

Çorumun siluetini değiştiriyor


Hızlı bir kentleşme süreci yaşayan Çorum'un Devane bölgesinde görüntü kirliliği oluşturan eski yapıların yerinde şimdi modern konutlar yükseliyor. Başlatılan kentsel dönüşüm projesi ile Çorum'un çehresi değişiyor.

Yıllardır Çorum kamuoyunda sürekli gündemde kalan ve gerçekleşmesi konusunda büyük bir beklenti oluşan kentsel dönüşüm projesini uygulamanın kendi yönetimlerine nasip olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, göreve geldikleri günden itibaren üzerinde titizlikle durdukları kentsel dönüşüm projesinin ilk etabının 2013 yılı sonuna kadar tamamlanacağını belirtti.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile Çorum Belediyesi işbirliğiyle bölgede sosyal ve spor tesislerin, yeşil alanların, kültür merkezlerinin, sağlık ve eğitim kuruluşlarının yer alacağı son derece modern binaların yükseldiğini ifade eden Muzaffer Külcü, ''İnşallah, şehrimiz bu projenin tamamlanmasıyla birlikte bambaşka bir kimliğe bürünecektir. Yıllardır şehir merkezinde kötü görüntüye sebebiyet veren virane yapılar, yerini modern ve çok katlı binalara bırakacak. Kültür ve gençlik merkezlerimiz, spor alanlarımız, yeni yaptığımız yeşil alan ve parklarımız, Çorum’u daha canlı bir şehre dönüştürdü. Çorum’umuz kendi ölçeğindeki iller arasında sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan marka bir kent haline geldi.'' dedi.

440 konutu kapsayan kentsel dönüşüm projesinin ilk etabının tamamlanmasının ardından, ikinci etapta da 240 konutun inşa edileceğini söyleyen Başkan Külcü, ''Çorum, altyapısıyla, imarıyla, doğası, çevresi, tarihsel dokusuyla; sosyal ve ticari yaşamıyla önemli gelişmeler gösteriyor.'' değerlendirmesini yaptı. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER