ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Kasım 2012 Pazar 19:26

Çorumlu şehidin eşi, acı haberi aldı

Çorumlu şehidin eşi, acı haberi aldı


 Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde, Irak sınırı Balkaya Dağları'ndaki çatışmada şehit düşen Çorum nüfusuna kayıtlı Jandarma Üçvş. Mehmet Bostancı’nın acı haberi, eşine, Yozgat’taki babasının evinde verildi.

  Bir buçuk yıl önce Hakkari’deki görev yerine atanan Jandarma Üçvş. Mehmet Bostancı, görev yerine giderken eşi İhsaniye ve 3 yaşındaki oğlu Çağan’ı, eşinin memleketi Yozgat’taki baba evine bıraktı. İhsaniye Bostancı, eşinin şehit olduğu haberini de Esentepe Erdoğan Akdağ Mahallesi'nde oturan babasının evinde aldı. Şehit eşine acı haberi, Yozgat İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli Yarbay Mikail Tek ve İl Müftüsü Nuh Korkmaz tarafından verildi. Sağlık ekipleri de ambulansla evin önünde bekletildi.

 Şehit astsubayın kayınbabası Naim Alanyalı, televizyonda şehit haberlerini izledikleri sırada askerlerin geldiğini söyledi. Alanyalı, damadının bir buçuk yıl önce Hakkari’ye tayin olduğunu belirterek, "Giderken eşini ve çocuğunu burada bıraktı. 20 gün öncesine kadar buradaydı 15 günlük izne gelmişti. 3,5 yaşında Çağan isminde bir oğlu var. Şehidimiz, Çorum’un Bayat nüfusuna kayıtlı, ailesi orada. Biz de sabah gideceğiz. Orada toprağa verilecek." diye konuştu. Acı haberi duyan Alanyalı’nın yakınları taziye için evlerine akın etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER