ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 19:20

Çorlu'da 1 Mayıs'ta işçiler konuştu

Çorluda 1 Mayısta işçiler konuştu


Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Cumhuriyet Meydanı'nda kutlandı. Törende işçiler adına konuşan Tekin Çatalkaya, işçilerin açlık sınırının altında yaşamaya mahkum edildiğini savundu.

Çorlu Atatürk Meydanı'ndan, Çorlu Cumhuriyet Meydanı'na kadar slogan atarak yürüyen işçiler adına burada Deri İşçisi Tekin Çatalkaya bir konuşma yaptı. Çatalkaya, işçiler olarak birlikte hareket etmeleri gerektiğini belirterek, "İşveren tarafından her gün 1 saat fazla çalıştırılıyoruz. Kömür hakkımız bunun yanında bir çok sosyal hakkımız verilmiyor. İşçiler olarak açlık sınırının altında yaşamaya mahkum ediliyoruz. Bunlara ‘dur’ demek zorundayız. Bütün geleceğimizi kurtarmamız için birlikte hareket etmeliyiz. Bizler birleşir, sınıf bilinci ile hareket edersek, kimse önümüzde duramaz." dedi.

‘Kiralık işçi olmayacağız’, ‘Taşerona hayır, güvenceli iş’, ‘Sermaye için değil, işçiler için demokrasi’ yazılı pankartlar taşıyan işçiler, konuşmalardan sonra halaylar çekerek töreni sonlandırdı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER