ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Kasım 2013 Cumartesi 15:29

Çöp konteynerinde yeni doğmuş bebek bulundu


Dalaman'da çöp konteynerinde yeni doğmuş bir erkek bebek bulundu.
Bezkese Mahallesi'nde metal malzeme toplayan bir hurdacı, bir konteynerin içinde beze sarılı haldeki bebeği fark etti. Hurdacının haber vermesi üzerine mahalle sakinleri tarafından konteynerden çıkartılan yeni doğmuş bebek, Dalaman Devlet Hastanesine götürüldü.
Dalaman Devlet Hastanesi Başhekimi Şirin Atasoy Tekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bebeğin hastanelerine getirildiğinde üşümüş ve vücut ısısının çok düşük olduğunu söyledi.
Bebeğin sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Tekin, "Bebek beslendi ve uyuyor. Cinsiyeti erkek ve muhtemelen dünyaya geleli 1 ya da 2 gün olmuş. Şu anda hastanede tüm tedavileri yapılıyor ve bir sorunu yok" dedi.
Bebeği muayene eden Dr. Alper Murat İpor ise bebeğin geldiğinde solunum sıkıntısı çektiğini ancak şu anda durumunun iyi olduğunu ifade etti.
Hastane çalışanlarının yakın ilgi gösterdiği bebeğe, kendisini hastaneye getiren sağlık memuru ve tedavi eden doktorun isimlerinden oluşan "Ömer Alper" adı verildiği öğrenildi.
Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek de bebeği çöpe atan kişi veya kişilerin bulunması için polisin araştırmasını sürdürdüğünü söyledi. Şimşek, tedavisinin tamamlanmasının ardından bebeğin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğüne teslim edileceğini bildirdi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER